Piknik charytatywny "Łatwo pomagać"

Zapraszamy na kolejny Piknik charytatywny "Łatwo pomagać", który tym razem odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia na plaży w Pieczyskach.
Pośród instytucji i osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie znaleźli się m.in.

-Stowarzyszenie Łatwo pomagać
-Agencja eventowa - "Pomysłowy Dobromir"
-Koło Gospodyń Wiejskich z Bytkowic
-DW Wojtas
-Leonard Luther
-Klaun Bobek
-Ośrodek wypoczynkowy "Rewita" w Pieczyskach

Zachęcamy do dołączenia do akcji.

Celem zbiórki jest zebranie środków pieniężnych, które przeznaczymy na wsparcie pacjentów onkologii i hematologii leczonych w Szpitalu im. A. Jurasza w Bydgoszczy i ich rodzin. Choroba dziecka to ogromne obciążenie finansowe dla rodziny na bardzo długi czas. Wielomiesięczny pobyt dziecka w szpitalu wymusza mnóstwo dodatkowych wydatków. Jeden z rodziców cały czas przebywa z dzieckiem na oddziale, a co za tym idzie musi opłacić noclegi i wyżywienie. Drugi rodzic często pokonując duże odległości kursuje między domem, a szpitalem. Myślę, że każdy z nas zna cenę paliwa. W domu często są inne dzieci, którym również trzeba zapewnić opiekę i w miarę możliwości normalność. O domownikach rzadko się myśli przy ogromie cierpienia, które spadło na pacjenta onkologii. Jednak domownicy to często małe dzieci, którym z oczu znika mama. Ich poczucie bezpieczeństwo też zostaje zachwiane, a cały dotychczasowy bezpieczny świat, jaki stwarza rodzina zostaje mocno naruszony. Dlatego rodzice nie zważając na koszty robią wszystko, by rodzeństwo jak najczęściej było razem. RODZINA JEST NAJWIĘKSZYM WSPARCIEM I TERAPIĄ SPRZYJAJĄCĄ ZDROWIENIU DZIECKA. Dziecko będące wiele miesięcy pacjentem potrzebuje mnóstwo bielizny, piżam, specjalnej diety, odpowiednich kosmetyków nie podrażniających skóry, sprzętu medycznego np. inhalatora, ortez, ale i też ubrania i obuwie na przepustki ... Choroba dziecka to choroba całej rodziny i NIE WOLNO nam zostawiać RODZIN ONKOLOGICZNYCH z tym samych. To są olbrzymie koszty, za duże na barki jednej rodziny, DLATEGO POMÓŻMY IM PRZETRWAĆ TEN TRUDNY CZAS.

Nr zbiórki:2017/5392/OR
Wesprzeć można nas również wpłatą na konto
BNP Paribas: 56160014621838492930000001
tytuł: ONKO- ZBIÓRKA