Koncert Damiana Ukeje

W ramach nowego ogólnopolskiego cyklu koncertów - Słuchaj Więcej wystąpi w Centrum Kultury  "Synagoga" młody i utalentowany Damian Ukeje, który podejmie na warsztat repertuar prawdziwej legendy muzyki country - Johnny'ego Casha.

Kariera Damiana Ukeje zaczyna się w 2011 roku od zwycięstwa w programie The Voice of Poland, zwieńczonego nagraniem debiutanckiego krążka. Singiel Bezkrólewie pochodzący z tego albumu od razu dotarł na szczyty list przebojów. W 2013 Ukeje został nominowany do Fryderyków 2014 w kategorii Debiut Roku. Kolejna płyta ujrzała światło dzienne pod koniec 2016 roku. Jej tytuł UZO oznacza ‚Drogę' w języku nigeryjskim (ojciec artysty jest z pochodzenia Nigeryjczykiem). Płyta ukazuje wewnętrzną drogę wokalisty, jaką musiał przebyć przez całe swoje życie. Opisuje jego stany emocjonalne oraz wewnętrzną przemianę, na jaką musiał się zdobyć. Oprócz tekstów samego Damiana, znalazły się na niej również teksty Piotra Roguckiego, Zofii Jaworowskiej jak również Sarsy.

Jednak do Centrum Kultury Ukeje przyjedzie z nieco innymi brzmieniami. Będzie to hołd oddany zmarłemu w 2003 roku Johnny'emu Cashowi - mistrzowi ballad. Jego spokojne piosenki, przy których akompaniował sobie jedynie gitarą lub nielicznym zespołem instrumentalnym, na trwałe weszły do kanonu gatunku. Do najbardziej znanych należą, m.in.: Ring of Fire, Cry Cry Cry czy I Walk The Line.

Zapowiada się bogaty w ciekawe, aranżacyjne kontrasty koncert, ukazujący z jednej strony muzykę Johnny'ego Casha, zaś z drugiej niemały już dorobek artystyczny młodego Ukeje.

Bilety w cenie 10 zł dostępne są w Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Koronowo, biurze Centrum Kultury Synagoga w Koronowie oraz na stronie biletyna.pl (link).

Damian Ukeje_Koronowo_marzec_2018